Breaking News

Co sprawia, że zapach perfum utrzymuje się długo?

Korzystając z perfum chcemy, by ładny zapach utrzymywał się przy nas jak najdłużej. Na pewno każdy z nas pamięta sytuację, gdy wieczorową porą, po ciężkim dniu spotkaliśmy się ze znajomą, która mimo zmęczenia nadal była otoczona świeżą wonią perfum. Wtedy zastanawiamy się, dlaczego w naszym przypadku jest inaczej? Dlaczego perfumy, którymi psikałyśmy się przed wyjściem do pracy, już po kilku godzinach przestają być wyczuwalne?

Jednym z czynników, który ma wpływ na to, jak długo utrzymuje się zapach perfum, jest ich jakość. Nie da się ukryć, że tanie perfumy znacznie szybciej wywietrzeją, niż te markowe, odpowiednio droższe. Jest to związane z intensywnością zapachu, a także faktem, że tanie perfumy są po prostu bardziej rozcieńczone. Jeśli więc zależy nam na tym, by pachnieć ładnie przez cały dzień, powinniśmy sięgnąć po coś z wyższej półki cenowej. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musimy kupować produktów luksusowej, ekskluzywnej marki. Istnieje bowiem dużo mniejszych firm, które oferują wysoką jakość w zamian za przystępną cenę.

Przyzwyczajanie się do zapachu perfum

Zanim jednak wydamy osąd, że perfumy, których używamy, szybko wietrzeją, weźmy pod uwagę fakt, że mamy skłonność przyzwyczajania się do zapachów. Jeśli więc cały czas używamy tego samego produktu, to bardzo szybko będzie nam się wydawać, że nie otacza nas żaden zapach, a w rzeczywistości będzie on tak intensywny, że aż nieprzyjemny. Należy mieć to na uwadze i nie pryskać swoich ubrań co godzinę, ponieważ osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego – zamiast roztaczać wokół siebie delikatną, subtelną woń, będziemy wyczuwalni już z odległości kilku metrów.

Ciekawym rozwiązaniem, o którym wie niewiele kobiet, jest dodawanie dosłownie kilku kropel perfum do płynu do płukania ubrań. Sprawi to, że po praniu odzież będzie jeszcze świeższa, a dodatkowo będzie perfumy znacznie lepiej w nią wsiąkną, dzięki czemu zapach będzie się utrzymywał przez dłuższy czas, niż przy zwykłej aplikacji poprzez spryskanie prosto z buteleczki.

One thought on “Co sprawia, że zapach perfum utrzymuje się długo?”

  1. Prawda jest taka, że perfumy godne uwagi zaczynają się od czterdziestu złotych wzwyż. Poniżej tej kwoty ciężko o produkt dobrej jakości, którego zapach będzie wyczuwalny dłużej niż kilka godzin.

Comments are closed.