Zabiegi mezoterapii igłowej zaliczane są do najpopularniejszych procedur anti-aging prowadzonych w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki nim młodość można zachować na dłużej!
Chociaż czasu nie można zatrzymać, możemy opóźnić efekty jego upływu widoczne na skórze. Utrata jędrności, nadmierna suchość, pojawienie się zmarszczek – to pierwsze oznaki starzenia się skóry twarzy. Aby nie były zauważalne, ważne jest nie tylko stosowanie dobrych kosmetyków, ale również ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi jak promieniowanie UV i zdrowy tryb życia. Dodatkowym wsparciem mogą być wówczas specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej.
W gabinetach medycyny estetycznej mamy do dyspozycji pełną gamę różnych zabiegów anti-aging, czyli przeciwstarzeniowych. Jednym z najczęściej prowadzonych jest mezoterapia igłowa, która nie tylko zapobiega starzeniu się skóry, ale również pozwala przywrócić jej młody wygląd.
Zabieg mezoterapii igłowej wykonuje także Prywatny Gabinet Chorób Skóry Medico Derm z Kielc.
Mezoterapia igłowa – działa w miejscu problemu
Zabieg mezoterapii igłowej polega na wprowadzeniu substancji aktywnych bezpośrednio w skórę, pomijając barierę naskórkową, co przekłada się na ich wysoką skuteczność. Dodatkowo sam proces nakłuwania skóry aktywuje jej regenerację i wspiera produkcję włókien kolagenowych i elastynowych odpowiedzialnych za jej jędrność.
Mezoterapia igłowa, inaczej iniekcyjna, wykorzystuje igły, najczęściej w postaci specjalnych pistoletów, które równo nakłuwają skórę na odpowiednią głębokość. W gabinetach można korzystać także z mezoterapii mikroigłowej polegającej na użyciu derma rollerów z mniejszymi igiełkami oraz mezoterapii bezigłowej, która wykorzystuje prąd elektryczny zwiększający przepuszczalność skóry i pozwalający na wprowadzenie do niej na niewielką głębokość określonych substancji aktywnych.
Do mezoterapii stosuje się szereg różnych substancji aktywnych, które dobierane są indywidualnie zależnie od potrzeb skóry oraz jej stanu. Najczęściej jest to kwas hialuronowy – naturalna substancja ujędrniająca i nawilżająca skórę, a także wyciągi roślinne, witaminy, minerały, peptydy, aminokwasy, kofeina, L-karnityna czy biotyna.
Kiedy warto skorzystać z mezoterapii igłowej?
Zabiegi mogą być używane zarówno w celach profilaktycznych, jak również do szybkiego poprawienia stanu skóry i usunięcia jej niedoskonałości. Najczęściej mezoterapię wykonuje się na skórze twarzy, ale może być też prowadzona na innych partiach ciała. Wśród wskazań do zabiegu znajdują się w szczególności:
- zmarszczki i profilaktyka przeciwzmarszczkowa
- mniejsza jędrność, zwiotczenie skóry, utrata owalu twarzy
- przebarwienia na skórze
- nadmierna suchość skóry
- zasinienia, obrzęki, cienie pod oczami
- rozstępy, blizny, cellulit
- miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
- wypadanie włosów
Nie ma ograniczeń wiekowych i zabieg może być stosowany zarówno na skórze młodszej, jak i dojrzałej.
Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?
Sam zabieg odbywa się szybko i nie niesie ze sobą bólu, ponieważ odbywa się w znieczuleniu specjalną maścią.
Po wstępnym oczyszczeniu skóry specjalista rozpoczyna zabieg przez prowadzenie nakłuć na głębokość 2-3 milimetrów w odstępach 5-10 milimetrów. Po zabiegu w miejscach wkłuć mogą pojawić się niewielkie wybrzuszenia, zaczerwienienie i zasinienia, które mijają w przeciągu kilku dni.
Efekty zabiegu mezoterapii widoczne są również w kilka dni po jego wykonaniu, ale dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów skoncentrowanych na danym problemie skórnym. W zależności od stanu skóry i wymagań pacjenta to od 4 do 6 zabiegów w odstępach od 7 do 30 dni.