Breaking News

Testować kosmetyki samemu, czy zaufać recenzjom?

Kiedy chcemy spróbować nowych kosmetyków, których nigdy wcześniej nie używaliśmy, możemy dokonać tego wyboru na dwa główne sposoby. Pierwszym z nich jest pójście w ciemno i przetestowanie danego produktu na sobie. Druga opcja zakłada zapoznanie się z recenzjami kosmetyku, który został sprawdzony przez kogoś innego. Co będzie lepszym wyjściem?

Przede wszystkim w takiej sytuacji musimy zdawać sobie sprawę z tego, że testy kosmetyków nie zawsze są wiarygodne. Z jednej strony możemy bowiem trafić na artykuł sponsorowany, gdzie redakcja zachwala krem nawilżający czy peeling, ale tak naprawdę nie mają oni pojęcia, czy produkt rzeczywiście jest skuteczny. Jest też druga strona medalu, bo opinia o kosmetykach jest mocno subiektywna. To, że ktoś negatywnie oceni szampon z odżywką, bo w jego przypadku nie przyniósł efektów, wcale nie oznacza, że u nas będzie tak samo. Każda kobieta ma inne włosy i może się okazać, że twoje włosy po pierwszym użyciu takiego szamponu nabiorą blasku i staną się mocniejsze.

Darmowe próbki perfum i kosmetyków

Osobiście uważam, że zawsze lepiej samemu przekonać się, czy dane kosmetyki są godne uwagi, czy też nie. Aby jednak przy tym nie zbankrutować, warto rozglądać się za darmowymi próbkami dostępnymi w sklepach. Dotyczy do szczególnie perfum. Możemy zajrzeć na stronę sklepu internetowego z perfumami, a następnie sporządzić listę kilku perfum, które nam przypadły do gustu. Następnie udajemy się do sklepu, gdzie możemy powąchać darmowe próbki i na tej podstawie podjąć decyzję. Niektóre sklepy oferują także małe, tanie opakowania kremów i balsamów, właśnie z myślą o osobach, które nie chcą od razu kupować całego kosmetyku, lecz chcą najpierw go przetestować.

Jeśli już chcemy zdać się na opinię innych osób, ważne jest, byśmy czytali materiały opracowane przez osoby, którym możemy zaufać. Najlepiej w tym celu znaleźć małych, niezależnych blogerów. Takie kobiety dzielą się opinią na temat kosmetyków z własnej woli i wyrażają swoje osobiste zdanie. Możemy więc być pewni, że jeżeli jakiś produkt nie jest skuteczny, to zostanie to poruszone w recenzji.