Breaking News

Chcesz kupić ławeczkę treningowa? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Ławeczka treningowa to jeden z podstawowych sprzętów do domowego treningu wielu partii mięśniowych. Gdy także myślisz o jej zakupieniu, sprawdź razem z nami, na co warto wtedy zwrócić szczególną uwagę!

Nie kosztuje dużo, a przy tym jest bardzo funkcjonalna. Ławeczka treningowa, ponieważ to właśnie o niej mowa, to sprzęt, który posiada każda siłownia. Teraz można zakupić ją także na własność i korzystać z niej wtedy, gdy mamy na to ochotę. Czym powinna cechować się dobra ławka treningowa? Sprawdź teraz!

1. Wybierz rodzaj ławki do ćwiczeń

Pierwsza kwestia, którą trzeba będzie rozważyć, to rodzaj ławeczki treningowej. Aktualnie w użyciu można znaleźć trzy główne rodzaje ławeczek, a mianowicie są to:

  • ławeczki proste
  • ławeczki skośne
  • ławeczki regulowane

Każda z tych ławeczek treningowych posiada inny typ konstrukcji, co przekłada się również na jej inne zastosowanie pod względem rodzaju prowadzonych treningów.

Ławeczka prosta

Najprostsza konstrukcja – ławeczka posiada równoległą do ziemi platformę spełniającą rolę oparcia i siedziska. Nadaje się do prowadzenia podstawowych ćwiczeń treningowych górnych i dolnych partii mięśniowych ciała

Ławeczka skośna

Skośne ławki treningowe posiadają platformę umieszczoną pod skosem. Modele te mogą posiadać także regulację, dzięki czemu można ustawić je na płasko lub pod skosem w odpowiednim kącie. Ławeczki o takiej konstrukcji polecane są przede wszystkim do ćwiczeń mięśni brzucha.

Ławeczka rozkładana

Taka ławka treningowa daje najwięcej możliwości w prowadzeniu różnych rodzajów treningów, ale jest również droższa od ławeczek prostych i skośnych. W ławeczkach regulowanych osobnej regulacji podlega siedzisko i oparcie, dlatego też można rozstawić ją według swoich indywidualnych potrzeb. Im szersza regulacja, tym lepiej.

2. Dopasuj dodatki do ławeczki

Nasza ławeczka treningowa może być wyposażona także w dodatkowe sprzęty, dzięki którym może stać się jeszcze bardziej funkcjonalna. Wśród dodatków znajdują się między innymi:

  • uchwyty – na hantle i sztangę
  • linki do ćwiczeń – stosowane do ćwiczeń mięśni rąk
  • modlitewniki – używane do trenowania bicepsów
  • dźwignie – stosowane przy ćwiczeniach mięśni nóg

3. Postaw na solidne wykonanie

Dobre ławeczki treningowe muszą cechować się odpowiednią konstrukcją. Powinny być solidne i odporne na uszkodzenia, aby zapewnić właściwe wsparcie podczas wszelkiego typu ćwiczeń – także z dodatkowym obciążeniem, na przykład od sztangi, hantli.

Warto wybrać ławeczkę w całości wykonaną z profili stalowych, które są wykończone metodą malowania proszkowego – dzięki temu nie tylko estetycznie wyglądają, ale także są odporne na korozję, uszkodzenia mechaniczne. Takie ławki treningowe oferuje polska firma KAR STAL: www.karstal.pl/27-laweczki-do-cwiczen.

Przy zakupie ławeczki warto także zwrócić szczególną uwagę na jej wytrzymałość, a mianowicie na maksymalne dopuszczalne obciążenie sprzętu. Tutaj pod uwagę należy wziąć swoją wagę, a także wagę sprzętów, które dodatkowo pragniemy stosować na ławeczce. Najczęściej wybierane są ławeczki o wytrzymałości 200-300 kg.

Przy wyborze odpowiedniej ławeczki, w którą ma być wyposażona domowa siłownia, powinniśmy także sprawdzić wykończenie jej podstawy. Najlepiej, aby ławka treningowa posiadała stopki antypoślizgowe, które będą wykonane z tworzywa nierysującego podłoża.

4. Zamów swoją ławeczkę treningową!

Dzisiaj ławeczki treningowe można zamawiać nie tylko stacjonarnie, ale również całkowicie przez internet! Ławeczka będzie wtedy dostarczona pod wskazany adres przez firmę kurierką – wystarczy ją złożyć zgodnie z instrukcją i od razu można rozpocząć swój trening na ławeczce do ćwiczeń!