Breaking News

Makijaż, kosmetyczna i fryzura dla Panny Młodej – jak zdążyć na czas?

Panna Młoda w dniu swojego ślubu musi wyglądać jak prawdziwa gwiazda. Śmiało możemy przyznać, ze jest to bez wątpienia najważniejszy dzień, w którym trzeba wyglądać zjawiskowo. Nie jest to jednak łatwe, szczególnie biorąc pod uwagę liczbę spraw na głowie. Jak więc zorganizować wszystko w czasie, by zdążyć z nałożeniem makijażu, pomalowaniem paznokci i ułożeniem fryzury? Żadna z nas nie chciałaby przecież spóźnić się na własny ślub albo, co gorsza, dotrzeć na niego z rozczochranymi włosami. W tym artykule wyjaśnimy, jak zaplanować przygotowania i uniknąć stresu.

Zacznijmy od określenia, ile czasu musimy poświęcić na wszystkie czynności. Zwykle zaczynamy od fryzjerki, która będzie pracować nad naszą fryzurą od trzydziestu minut do godziny, w zależności od tego jak skomplikowane uczesanie sobie wybrałyśmy. Później czas na kosmetyczkę, która zadba o piękne paznokcie oraz przedłuży rzęsy. To trwa nieco krócej, bo maksymalnie pół godziny. Wreszcie ostatni etap to makijaż, na który powinnyśmy zarezerwować kolejne trzydzieści minut. Możemy więc bezpiecznie stwierdzić, że dwie godziny wystarczą, by panna młoda wyglądała olśniewająco.

Ile czasu trwają przygotowania panny młodej?

Warto jednak zapewnić sobie zapas czasowy na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli ślub zaplanowany jest na godzinę czternastą, najlepiej już o godzinie dziewiątej rozpocząć wizytę w salonie kosmetycznym i fryzjerskim. Musimy bowiem pamiętać, że później nieco czasu zajmie nam ubranie się oraz błogosławieństwo. Rozpoczęcie wszystkiego pięć godzin przed ślubem da nam gwarancję, że na pewno zdążymy, a na dodatek unikniemy zdenerwowania i nie będziemy musiały co chwilę patrzeć na zegarek w obawie, że się spóźnimy.

Dobrą decyzją jest wybranie jednej ekipy, która zajmie się urodą panny młodej. Dzięki temu unikniemy dojazdów osobno do kosmetyczki, makijażystki i fryzjerki, a na dodatek wszystko pójdzie sprawniej, ponieważ w jednej firmie osoby będą dobrze zorganizowane i w krótkim czasie wykonają swoją pracę. Mamy nadzieję,  że dzięki naszemu artykułowi będziesz wyglądać w dniu swojego ślubu dokładnie tak, jak sobie wymarzysz.

One thought on “Makijaż, kosmetyczna i fryzura dla Panny Młodej – jak zdążyć na czas?”

  1. Ja rozpoczęłam przygotowania na 2,5 godziny przed ślubem i bez problemu zdążyłam. Na pewno trzeba uwzględnić więcej czasu, gdy ma się kamerzystę – filmowanie przygotowań zawsze nieco spowalnia cały proces.

Comments are closed.