Breaking News

Co zrobić, by efekt przedłużonych rzęs utrzymał się jak najdłużej?

Przedłużone rzęsy całkowicie zmieniają wygląd naszej twarzy. Kobieta staje się bardziej elegancka, a jej spojrzenie nieco uwodzicielskie. Bez względu na to, czy przy przedłużaniu rzęs wykorzystujesz metodę 1:1 lub 3D, w każdym z przypadków możesz podjąć pewne kroki, by efekt utrzymał się jak najdłużej. W tym artykule skupimy się na sprawdzonych sposobach, jak dbać o przedłużone rzęsy. Dzięki temu będziesz mogła nieco rzadziej odwiedzać makijażystkę, a co za tym idzie – zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.

Pierwsza zasada, której należy się trzymać, to ostrożne obchodzenie się z rzęsami przez dobę po przedłużaniu. W tym czasie są one najbardziej narażone na uszkodzenie. Powinniśmy więc zrezygnować z gorącej kąpieli, a tym bardziej sauny. Najlepiej będzie, jeśli po prostu przez dwadzieścia cztery godziny zrezygnujemy z intensywnej aktywności i będziemy uważać na nasze rzęsy.

Demakijaż bez uszkadzania rzęs

Demakijaż to czynność, podczas której wiele kobiet rujnuje pracę, jaką kosmetyczka włożyła w przedłużanie rzęs. Mocne toniki oraz tłuste kosmetyki potrafią zniszczyć przedłużone rzęsy, dlatego warto całkowicie z nich rezygnować, a podczas zmywania makijażu wykonywać tę czynność wyjątkowo ostrożnie. Warto też wybrać się do drogerii po specjalne, łagodne kosmetyki do demakijażu przygotowane właśnie z myślą o nakładaniu w okolicach rzęs.

Co natomiast w kwestii kontaktu z wodą? Gdzieniegdzie można spotkać się z opiniami, że przedłużone rzęsy nie mogą mieć styczności z wodą, a nawet wilgocią. To błędne przeświadczenie. Powinnyśmy zadbać o lekkie przemywanie rzęs, aby usunąć z nich zabrudzenia. Jednocześnie miejmy na uwadze, by nie przesadzać i nie moczyć się przez kilka godzin w basenie. Nadmierny kontakt z wodą sprawi bowiem, że przedłużone rzęsy nie wytrzymają zbyt długo.

Będąc u kosmetyczki, często możesz również usłyszeć, by nie używać zalotki do sztucznych rzęs. Może ona je bowiem zniszczyć, zaś dobra kosmetyczka wie, jak przedłużyć rzęsy, by przez cały czas były odpowiednio podkręcone. Trzymając się tych prostych zasad, twoje rzęsy przetrwają znacznie dłużej, a na dodatek będą prezentować się o wiele lepiej.