Breaking News

Co zrobić, by makijaż był trwały i nie zmywał się?

Wraz ze wzrostem temperatur wzrasta frustracja kobiet, które nie mogą sobie poradzić z trwałością makijażu. Pot, który występuje na twarzy, zaczyna zmywać makijaż, sprawiając że zamiast wyglądać elegancko i atrakcyjnie, raczej przypominamy jedno wielkie dziwadło. Da się to zmienić poprzez utrwalanie makijażu. Łatwo jednak powiedzieć, a trudniej wprowadzić to w życie, bowiem na rynku mamy dostępne różnorodne środki do utrwalania makijażu, nie wspominając o innych, domowych metodach. Aby ułatwić tę sprawę, podamy kilka kroków, dzięki którym za każdym razem uzyskasz trwały makijaż, który utrzyma się na twojej twarzy bez względu na warunki.

Zanim przystąpisz do nakładania makijażu, przygotuj swoją skórę w odpowiedni sposób. Znajdują się na niej bowiem niewidoczne zanieczyszczenia i nierówności, które należy wyeliminować przy użyciu tonika lub delikatnego peelingu do twarzy. Warto zakończyć to poprzez nałożenie kremu nawilżającego i dopiero wtedy przejść do kolejnego kroku, jakim jest aplikacja bazy pod makijaż. Jest ona absolutnie konieczna w lecie, kiedy trwałość makijażu jest najbardziej zagrożona.

Ogranicz liczbę warstw podkładu pod makijaż

Kolejny punkt dotyczy podkładu. Wiele kobiet potrafi z tym mocno przesadzać, nakładając kilka warstw podkładu. Prowadzi to do tego, że makijaż się znacznie łatwiej zmywa właśnie w kontakcie z wilgocią czy z potem. Aby tego uniknąć, ograniczmy podkład do jednej, sprawdzonej warstwy. Sprawi to, że nawet pod koniec dnia nasz makijaż będzie wyglądał świeżo i profesjonalnie.

Ostatnie dwa kroki mają na celu utrwalić makijaż. Pierwszym z nich jest puder, który dodatkowo może mieć właściwości matujące. Na koniec warto sięgnąć również po specjalny spray utrwalający, który w całym tym zestawieniu odgrywa najważniejszą rolę. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to odległość, z jakiej pryskamy sprayem na twarz. Powinna ona być wystarczająco duża, by utrwalacz równomiernie rozłożył się na naszej skórze.

Wypróbuj tę metodę, a już za pierwszym razem odczujesz różnicę. Jeśli do tej pory po południu musiałaś udać się do łazienki, by „przypudrować nosek”, to po zmianie nawyków będziesz mogła bez obaw cieszyć się dniem, a wieczorem zmyć makijaż.